TE Connectivity RLP73N2BR068JTD
Res Thick Film 1206 0.068 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±300ppm/C Epoxy SMD Automotive T/R
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet8 页7 年前
TE Connectivity
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.05%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
Introduction Date2012-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
250mW Thick Film Resistors ±5% 68mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP2-2176055-1
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.068 Ohm 1% 1/2W ±300ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 1206 0.068 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±1000ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8BWJR062V
Res Thick Film 1206 0.062 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-B2CJR062V
Res Thick Film 0612 0.062 Ohm 5% 1W 0ppm/°C to 150ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 0.062 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.068ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Smd Current Sense Resistors, Rl73 Series, 0.068 Ohm, 500 Mw, - 5%, 1206 [3216 Metric] |Cgs Te Connectivity RLP73N2BR068JTD
RLP73N 2B R068 5% 5K RL Resistance Value: .068 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Current Sensing Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 0.068 Ω Thick Film Current Sensing Resistor 5 % | Thick Film Resistor: Current Sense | Part Number: RLP73N2BR068JTD | Internal Number: 2-2176056-1 | TE Connectivity | CGS