TE Connectivity RLP73M1ER051JTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.051ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Electro Sonic
TE Connectivity
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
PanasonicERJ-2BWFR051X
Res Thick Film 0402 0.051 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2176049-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.051ohm, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0402
PanasonicERJ-2BWFR047X
Res Thick Film 0402 0.047 Ohm 1% 0.25W ±300ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
描述
Thick Film Resistors - SMD RLP73M 1E R05 1 5% 5K RL
51m¦¸ ¡À5% 125mW ¡À400ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*430¦Ìm
Cross Referenced to TE CNTY AMP - Part AMP2176050-1
2176050-1, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
RLP73M 1E R051 5% 5K RL Resistance Value: .051 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Low Ohmic Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 0.051 Ω Thick Film Low Ohmic Resistor 5 % | Thick Film Resistor: Current Sense | Part Number: RLP73M1ER051JTD | Internal Number: 2176050-1 | TE Connectivity | CGS