Panasonic ERJ-2BWFR051X
Res Thick Film 0402 0.051 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Master Electronics
element14
Newark
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.40%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-08-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP2176049-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.051ohm, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0402
TE Connectivity / AMP2176049-1
PanasonicERJ-2BWJR051X
Res Thick Film 0402 0.051 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±300ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-2BWJR047X
Thick Film Chip R,0402,ultra Low Ohmic5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ2BWJR047X
PanasonicERJ-2BWJR056X
Res Thick Film 0402 0.056 Ohm 5% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 300ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityRLP73M1ER051JTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.051ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0402
描述
ERJ Series 0402 51 mOhm ±1% 0.25 W ±300 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.25W 1/4W 51mOhm 卤300ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.051ohm, 0.1129V, 1% +/-Tol, 0,300ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Chip R,0402,Ultra Low ohmic1% 51 mili o
Panasonic ERJ2BWFR051X - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, AEC-Q200, 0R051, 0402
RES, THICK FILM, 0402, 0R051, 1%, 0.25W; Resistance: 0.051ohm; Product Range: -; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Coef