TE Connectivity RL73N1JR15JTD
Res Thick Film 0603 0.15 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet8 页7 年前
Datasheet1 页14 年前
Master Electronics
Sager Electronics
TE Connectivity
Newark
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
TE ConnectivityRLP73N1JR15JTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.15ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3RSFR15V
Res Thick Film 0603 0.15 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3RSJR15V
Res Thick Film 0603 0.15 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP1-2176052-3
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.16ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityRL73N1JR15JTD
PanasonicERJ-3BSJR15V
Res Thick Film 0603 0.15 Ohm 5% 0.25W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
RL73 Series 0603 0.15 Ohm 0.1 W ±5 % ±300 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 0.15ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CURRENT SENSE RESISTOR, 0.15 OHM, 100mW, 5%
RESISTOR, CUR SENSE, 0.15 OHM, 100mW, 5%; Product Range:TE CONNECTIVITY - RL73 Series; Resistance:0.15ohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0603 ^1608 Metric]; Resistor Element Type:Thick Film
Current Sense Resistor, 0.15 Ohm, 100Mw, 5%; Rango De Producto:Serie Rl73; Resistencia:0.15Ohm; Potencia Nominal:100Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tipo De Resistencia:0603 [1608 Metric]; Tipo De Empaquetado:Cinta Precortada |Cgs Te Connectivity RL73N1JR15JTD
RL73N 1J R15 5% 5K RL Resistance Value: .15 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Current Sensing Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0603 0.15 Ω Thick Film Current Sensing Resistor 5 % | Thick Film Resistor: Current Sense | Part Number: RL73N1JR15JTD | Internal Number: 6-1622824-3 | TE Connectivity | CGS