TE Connectivity R10-E1Y4-V700
Relay, E-mech, 4PDT, 2A, Ctrl-v 3-115DC, Vol-rtg 120/28AC/DC, 16 Pin, R10 Series
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Datasheet5 页1 年前
Sager Electronics
JRH Electronics
Master Electronics
TE Connectivity
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.81%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2025-09-26
LTD Date2026-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
TE ConnectivityR10-E1P4-V700
Relay; 3 A; 24 VDC; 4 Form C, 4PDT, 4 C/O; UL Recognized, CSA Certified
TE ConnectivityR10-E2P4-V700
Power Relay 24VDC 3A 4PDT(24.1x18.7x30.2)mm THT
TE Connectivity3-1393767-6
3A 30V 24V 4PDT(4 Form C) 700¦¸ 34.3mA 120V(Nom) 29.6mm*18.7mm*30.2mm
TE ConnectivityKHAU-17D11-24
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4Pdt, Momentary, 0.038A (Coil), 24Vdc (Coil), 850Mw (Coil), 2.5A
TE Connectivity5-1393122-2
Cross Referenced to TE CONNECTIVITY - Part AMP5-1393122-2
TE ConnectivityKHU-17D16-24
Power Relay 24VDC 5A 4PDT(28.17mm 21.82mm 32.54mm) Socket
描述
Electromechanical Relay 4PDT 3A 24VDC 700Ohm Plug-In
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4PDT, Momentary, 0.021A (Coil), 24VDC (Coil), 900mW (Coil), 3A (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output, Panel Mount
Industrial Relays 4PDT PLG-N 700 OHMS
Industrial Relays (General Purpose)
Power Relay; Series:R10; Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VDC Nom:24V; Coil Resistance:700ohm; No. of Poles:4; Contacts:4PDT; Relay Mounting:Plug In; Height:30.15mm; Width:18.67mm; Depth:29.59mm; Carry Current:3A ;RoHS Compliant: Yes