TE Connectivity KUP-14A15-120
Electromechanical Relay 120VAC 1.7KOhm 10A 3PDT (38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
Production
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet5 页14 年前
Datasheet5 页14 年前
IHS
JRH Electronics
Master Electronics
TE Connectivity
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
TE ConnectivityKUP-14A45-120
Relay, 3 Form C (NO/NC), 120 V (AC), 1700 Ω, 10 A, 240 V (AC), monostable, 9-1393117-4
TE ConnectivityKUP-14A35-120
TE Connectivity9-1393117-9
Relay, 3 Form C (NO/NC), 120 V (AC), 1700 Ω, 10 A, 240 V (AC), monostable, 9-1393117-9
TE Connectivity / P&BKUP-14A15F-120
TE Connectivity9-1393109-9
Electromechanical Relay 3PDT 10A 120VAC 1.7KOhm Tapped Core
描述
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3PDT, Momentary, 2700mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Relay, 3Pdt, 240Vac, 32Vdc, 10A; Contact Configuration:3Pdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:10A; Product Range:Kup Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUP-14A15-120
KUP-14A15-120=KU- Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 3 Form C 3PDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 3 Form C 3PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUP-14A15-120 | Internal Number: 7-1393117-8 | TE Connectivity | Potter & Brumfield