TE Connectivity KUP-11A35-120
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Socket
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Master Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
element14
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
TE Connectivity1-1393117-9
Power Relay 120VAC 10A DPDT(38.9mm 35.7mm 49.99mm) Socket
TE ConnectivityKUP-11A55-120
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Bracket Mount
TE Connectivity2-1393104-5
10ms 15ms 10A 240V@AC 2 Form C (DPDT-NO, NC) 2.25K¦¸ 17.5mA 240V 120V , 35.71mm*35.71mm*50.8mm
GP PANEL PLUG-IN ENCLOSED RELAY; DPDT; 10A; 120VAC; QUICK CONNECT TERMIANLS
Electromechanical Relay 120VAC 2.25KOhm 10A DPDT(38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
TE ConnectivityKU-11A35-120
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Tapped Core
描述
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 2000mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
RELAY, DPDT, 240VAC, 32VDC, 10A; Contact Configuration:DPDT; Coil Voltage:120VAC; Contact Current:10A; Product Range:KUP Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:240V 62F3031
KUP-11A35-120=KU Power Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable, AC Coil Power Rating Class: 2 – 3 VA Coil Power Rating AC: 2.1 VA Coil Resistance: 2250 Ω Industrial Panel Plug-In Monostable, AC 2 – 3 VA 2.1 VA | Power Relays: Miniature & PCB & Or Industrial | Part Number: KUP-11A35-120 | Internal Number: 2-1393117-5 | TE Connectivity