TE Connectivity KUP-11A55-120
Relay, 2 Form C (no/nc), 120 V (AC), 2250 Ω, 10 A, 240 V (AC), Monostable, 2-1393117-9
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
element14 APAC
JRH Electronics
Master Electronics
TE Connectivity
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
TE Connectivity2-1393104-5
10ms 15ms 10A 240V@AC 2 Form C (DPDT-NO, NC) 2.25K¦¸ 17.5mA 240V 120V , 35.71mm*35.71mm*50.8mm
TE Connectivity1-1393117-9
Power Relay 120VAC 10A DPDT(38.9mm 35.7mm 49.99mm) Socket
TE ConnectivityKRPA-11AN-120
Relay, 2 Form C (NO/NC), 120 V (AC), 2250 Ω, 10 A, 240 V (AC), monostable, 3-1393104-2
Electromechanical Relay 120VAC 2.25KOhm 10A DPDT(38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
TE ConnectivityKU-11A35-120
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Tapped Core
HC2 Relay (Top mount) discontinued
描述
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Bracket Mount
RELAY, E-MECH, DPDT, 10A, CTRL-V 120AC, VOL-RTG 240/28AC/DC, 9 PIN, KUP SERIES
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 2000mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Relay, Dpdt, 240Vac, 32Vdc, 10A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:10A; Product Range:Kup Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Contact Voltage Vdc:32V Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUP-11A55-120
KUP-11A55-120=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUP-11A55-120 | Internal Number: 2-1393117-9 | TE Connectivity | Potter & Brumfield