TE Connectivity KRPA-5DG-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 10A SPDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Datasheet4 页1 年前
element14 APAC
TE Connectivity
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.81%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2023-06-09
LTD Date2024-03-08
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP1393105-7
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 5A SPDT(35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
TE ConnectivityKUP-5D15-24
RELAY, 10 A, 24 VDC, 1 FORM C, SPDT, 1 C/O, UL RECOGNIZED, CSA CERTIFIED
TE Connectivity7-1393118-1
KUP Series Panel Plug-In Relay SPDT 10A 24VDC 472Ohm Quick Connect Bracket mount
Relays 24VDC 650Ohm 10A SPDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay
Relays 24VDC 650Ohm 10A SPDT(27.2mm 20.8mm 36.7mm) THT General Purpose Relay Automotive
PanasonicJS1-24V-F
Power Relay 24VDC 5DCA/10ACA SPDT (( 22mm 16mm 16.4mm)) Through Hole
TE Connectivity / AMP1393105-7
PanasonicHC1-H-DC24V-F
Relays 24VDC 650Ohm 10A SPDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay Automotive
描述
Power/Signal Relay, 1 Form C, SPDT, Momentary, 0.052A (Coil), 24VDC (Coil), 1250mW (Coil), 10A (Contact), DC Input, AC Output, Panel Mount
Relay, Spdt, 240Vac, 10A; Contact Configuration:Spdt; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:10A; Product Range:Krpa Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KRPA-5DG-24
KRPA-5DG-24=KRPA Power Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable, DC Coil Power Rating Class: 1000 – 1500 mW Coil Power Rating DC: 1250 mW Coil Resistance: 472 Ω Industrial Panel Plug-In Monostable, DC 1000 – 1500 mW 1250 mW | Power Relays: Miniature & PCB & Or Industrial | Part Number: KRPA-5DG-24 | Internal Number: 1393105-4 | TE Connectivity