Panasonic HC1-HL-DC24V-F
Relays 24VDC 650Ohm 10A SPDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet25 页15 年前
Datasheet8 页19 年前
IHS
Electro Sonic
Newark
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Relays 24VDC 650Ohm 10A SPDT(27.2mm 20.8mm 36.7mm) THT General Purpose Relay Automotive
HL Series 10 A DPST 24 VDC Through Hole Space Saving General Purpose Power Relay
TE Connectivity4-1440000-2
Electromechanical Relay SPDT 10A 24VDC 820Ohm Through Hole
PanasonicJW1FSN-DC18V
Relay Power SPDT 250VAC 18VDC PC Pins Through Hole Carton/Case
TE Connectivity4-1440000-3
OMI Series General Purpose Power PCB Relay with Wash Tight 1-Pole 24 VDC 1100 Ohm 540 mW
TE ConnectivityKUP-5D15-24
RELAY, 10 A, 24 VDC, 1 FORM C, SPDT, 1 C/O, UL RECOGNIZED, CSA CERTIFIED
描述
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.037A (Coil), 24VDC (Coil), 900mW (Coil), DC Input, AC Output, Socket Mount
HC1 Relay (Plug-in w/ LED) [RoHS Compliant]
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
Miniature Power Relay; Series:HC; Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VDC Nom:24V; Coil Resistance:650ohm; No. of Poles:1; Contacts:SPDT; Relay Mounting:Plug In; Carry Current:10A; Coil Current:75mA; Coil Power VDC:900mW ;RoHS Compliant: Yes