TE Connectivity KRPA-11DN-110
Electromechanical Relay 110VDC 10KOhm 10A DPDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Farnell
TE Connectivity
Master Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
TE ConnectivityKUP-11D15-110
Electromechanical Relay DPDT 10A 110VDC 10KOhm Plain Case
TE Connectivity / AMP3-1393117-5
Electromechanical Relay 110VDC 10KOhm 10A DPDT(38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
TE Connectivity / AMP5-1393090-3
Electromechanical Relay 110VDC 10KOhm 20A DPDT(35.5x35.6x57)mm Plug-In General Purpose Relay
TE ConnectivityKUP-11D55-110
Power Relay 110VDC 10A DPDT(38.89x35.71x59.52)mm Bracket
Power Relay 110VDC 10A DPDT(20.8x27.2x35.4)mm THT Automotive
PanasonicHL2-L-DC110V
HL2 Relay (Plug-in w/ indicator) discontinued
描述
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.011A (Coil), 110VDC (Coil), 1200mW (Coil), 10A (Contact), DC Input, AC Output, Panel Mount
Relay, Dpdt, 240Vac, 10A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:110Vdc; Contact Current:10A; Product Range:Krpa Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: No |Potter&brumfield Te Connectivity KRPA-11DN-110
KRPA-11DN-110=KRPA Power Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable, DC Coil Power Rating Class: 1000 – 1500 mW Coil Power Rating DC: 1200 mW Coil Resistance: 10000 Ω Industrial Panel Plug-In Monostable, DC 1000 – 1500 mW 1200 mW | Power Relay | Part Number: KRPA-11DN-110 | Internal Number: 4-1393104-9 | TE Connectivity