TE Connectivity KRPA-11AY-240
Relay, General Purpose, Dpdt-no, 240VAC, 5A, Din Rail, Silver Material, Krpa Series
Production
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
TE ConnectivityKRPA-11AN-240
KRPA Series 10 A DPDT 240 VAC Socket Mount General Purpose Power Relay
TE ConnectivityKUP-11AT5-240
RELAY, AUTOMOTIVE, 40A, 12V, SPDT, NON LATCHING, SOCKETABLE, PLIG-IN, SRF-A SERIES
TE ConnectivityKUP-11A15-240
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 2000Mw (Coil), 10A (Contact), 28Vdc (Contact), Ac
TE Connectivity / P&BKUP-11AA5-240
Electromechanical Relay 240VAC 9.11KOhm 10A DPDT(38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
TE Connectivity9-1393109-4
Electromechanical Relay 240VAC 5A DPDT(58.17x32.56)mm Bracket Industrial Relay
PanasonicHP2-L-AC240V
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 2400mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 900mW (Coil), 5A (Contact), 125VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Socket Mount
Power Relay 240VAC 30.36KOhm 5A DPDT(29x13x35.5)mm Plug-In
Electromechanical Relay 240VAC 30.36KOhm 5A DPDT(29x13x35.5)mm Plug-In General Purpose Relay
Phoenix Contact2967099
WITH RELAY SCREW CONNECTION 230VAC 110VDC INPUT 2PDT CONTACTS GREEN PLASTIC HOUSING 6.2MM PITCH
TE ConnectivityKRPA-11AG-240
Electromechanical Relay 240VAC 9.11KOhm 10A DPDT (( 35.71mm 35.71mm 50.8mm)) Socket
描述
Electromechanical Relay 240VAC 9.11KOhm 5A DPDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
Relay, Dpdt, 120Vac, 5A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:240Vac; Contact Current:5A; Product Range:Krpa Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:120V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KRPA-11AY-240
KRPA-11AY-240=KRPA Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KRPA-11AY-240 | Internal Number: 3-1393104-8 | TE Connectivity | Potter & Brumfield