TE Connectivity KUP-11A15-240
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 2000Mw (Coil), 10A (Contact), 28Vdc (Contact), Ac
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
element14 APAC
Electro Sonic
Master Electronics
TE Connectivity
库存历史记录
3 个月趋势:
+13.56%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
TE ConnectivityKRPA-11AN-240
KRPA Series 10 A DPDT 240 VAC Socket Mount General Purpose Power Relay
TE ConnectivityKUP-11AT5-240
RELAY, AUTOMOTIVE, 40A, 12V, SPDT, NON LATCHING, SOCKETABLE, PLIG-IN, SRF-A SERIES
TE Connectivity / P&BKUP-11AA5-240
Electromechanical Relay 240VAC 9.11KOhm 10A DPDT(38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
TE Connectivity / P&BKUP-11A5K-240
Electromechanical Relay DPDT 10A 240VAC 9.11KOhm Bracket Mount
TE Connectivity9-1393109-4
Electromechanical Relay 240VAC 5A DPDT(58.17x32.56)mm Bracket Industrial Relay
PanasonicHP2-AC240V
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 2400mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
描述
Electromechanical Relay DPDT 10A 240VAC 9.11KOhm Plain Case
Relay, Dpdt, 240Vac, 32Vdc, 10A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:240Vac; Contact Current:10A; Product Range:Kup Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUP-11A15-240
KUP-11A15-240=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUP-11A15-240 | Internal Number: 2-1393117-2 | TE Connectivity | Potter & Brumfield