TE Connectivity KHAU-17D12-110
Relay, General Purpose, 5A, 110VDC, 240VAC, 4PDT-NO, Nc, Solder Lug, Socket
Production
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet3 页9 年前
Datasheet38 页7 年前
Datasheet38 页7 年前
Datasheet3 页9 年前
IHS
Electro Sonic
Farnell
TE Connectivity
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Flat Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type
PanasonicNC4EBD-DC110V
Vertical Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, Sealed type
PanasonicHC4-H-DC110V
Relays 100/110VDC 10KOhm 5A 4PDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay Automotive
TE Connectivity3-1393122-2
Power Relay 120VAC 5A 4PDT(28.2x21.8x38.1)mm Socket
TE Connectivity / AMP2-1393154-0
Power Relay 110VDC 6A 4PDT(28mm 22.5mm 29mm) Socket
TE Connectivity8-1419111-3
Power Relay, 4Pdt, 110Vdc, 6A, Socket Rohs Compliant: Yes |Schrack Te Connectivity PT570110.
描述
Electromechanical Relay 4PDT 5A 110VDC 11KOhm Socket
POWER RELAY, 4PDT, 110VDC, 5A, PLUG IN
General Purpose Relays 4Pdt 5Amp 110Vdc |Amp Te Connectivity 5-1393122-4
ENCLOSED SOCKET MOUNT SOLDER TERM SILVER CADMIUM OXIDE CONTACT MATERIAL
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4PDT, Momentary, 0.008A (Coil), 110VDC (Coil), 1100mW (Coil), 5A (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 110V
Industrial Relays (General Purpose)
AMP 5-1393122-4 KHAU-17D12-110=KH
KHAU-17D12-110=KH Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 4 Form C 4PDT-CO Contact Current Rating: 5 A General Purpose Power Relay DC Monostable 4 Form C 4PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KHAU-17D12-110 | Internal Number: 5-1393122-4 | TE Connectivity | Potter & Brumfield