TE Connectivity HSA50820RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 820ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Farnell
TE Connectivity
Sager Electronics
Electro Sonic
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2005-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
TE ConnectivityHSA25820RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 820ohm, 500V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE Connectivity / AMP2-1676625-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 900ohm, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS50820RJ
TE ConnectivityTHS50820RJ
TE ConnectivityHSA50820RJ
Ohmite20J820E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 820ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite23J820E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 820ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite20J820
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 820ohm, 720V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite93J820E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.25W, 820ohm, 200V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 820 Ohm 5% 50W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
ALUMINIUM HOUSED SOLDER LUG WIRE WOUND PMNT RESISTOR,820OHM +/-5% 50W
Wirewound Resistors - Chassis Mount HSA50 820R 5%
5% ¡À30ppm/¡æ 820¦¸ 50W 51mm*30mm*17mm
8-1625984-3, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
RES, WIREWOUND, 820R, 50W, SOLDER; Resistance: 820ohm; Product Range: HS Series; Power Rating: 50W; Resistance Tolerance: ± 5%; Voltage Rating: 1.25kV; Resistor Element Type: Wirewound; Temperature Coefficient: ± 30ppm/°C
HSA50 820R 5% Resistance Value: 820 Ω Element Type: Wire Wound Passive Component Tolerance: 5 % Resistor Type: Power Resistor Resistance Class: Up to 1kΩ Power Resistors: Aluminum Housed & Hsa | 820 Ω Wire Wound 5 % Power Resistor | Part Number: HSA50820RJ | Internal Number: 8-1625984-3 | TE Connectivity | CGS