TE Connectivity H8150RBYA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 150ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet4 页7 年前
Datasheet4 页14 年前
Datasheet6 页12 年前
Master Electronics
TE Connectivity
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+42.09%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
相关零件
TE ConnectivityH8143RBYA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 143ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityH8154RBYA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 154ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 158ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT150R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD150R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 150ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT150R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 150ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 150ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 150ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 140ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 137ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 154ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR Holco Holsworthy 0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm 0.25W 1/4W 150Ohm ±15ppm/C
AXIAL METAL FILM RESISTOR 150OHMS +/-0.1% 0.25W +/-15PPM/DEGC, H8150RBYA
Res Metal Film 150 Ohm 0.1% 1/4W ±15ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Bandoliered
Avnet Japan
RES, 150R, 0.10%, 250MW, AXIAL; Resistance: 150ohm; Product Range: H8 Series; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Resistor Case Style: Axial Leaded; V; Available until stocks are exhausted Alternative available
Special Order: H8 150R 0.1% 15PPM Resistance Value: 150 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Power Rating: .25 W Through-Hole Resistor | 150 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: H8150RBYA | Internal Number: 1-1879663-5 | TE Connectivity | Holsworthy