TE Connectivity H8143RBYA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 143ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet4 页7 年前
Master Electronics
TE Connectivity
Arrow Electronics
X-ON
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
相关零件
TE ConnectivityYR1B130RCC
Through Hole Metal Film Resistor, R Series, 130 Ohm, 250 Mw, - 0.1%, 500 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityH8154RBYA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 154ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityH8137RBYA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 137ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT150R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT130R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 130ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD150R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 150ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityYR1B133RCC
R SERIES AXIAL THROUGH HOLE FIXED RESISTOR 133OHMS +/-0.1% 0.25W +/-15PPM/DEGC
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 140ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 150ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 133ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 154ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 140ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
TE CONNECTIVITY / HOLSWORTHY H8143RBYA Through Hole Resistor, 143 ohm, 350 V, Axial Leaded, 250 mW,0.1%, H8 Series
RES, 143R, 0.10%, 250MW, AXIAL; Resistance: 143ohm; Product Range: H8 Series; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 350V; Resistor Element Material: Metal Film; Te
H8 143R 0.1% 15Ppm |Amp Te Connectivity 1-1879663-3
143¦¸ ¡À0.1% 250mW ¡À15ppm/¡æ 7.2mm