TE Connectivity H8147RBYA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 147ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页7 年前
Datasheet16 页18 年前
Master Electronics
TE Connectivity
Farnell
相关零件
TE ConnectivityH8143RBYA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 143ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityH8154RBYA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 154ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 158ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT150R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD150R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 150ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT160R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 160ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityYR1B133RCC
R SERIES AXIAL THROUGH HOLE FIXED RESISTOR 133OHMS +/-0.1% 0.25W +/-15PPM/DEGC
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 140ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 150ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 133ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 154ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 140ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Metal Film Res.-Through Hole H8 147R 0.1% 15PPM
RES, 147R, 0.10%, 250MW, AXIAL; Resistance: 147ohm; Product Range: H8 Series; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 350V; Resistor Element Material: Metal Film; Te
Special Order: H8 147R 0.1% 15PPM Resistance Value: 147 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Power Rating: .25 W Through-Hole Resistor | 147 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: H8147RBYA | Internal Number: 1-1879663-4 | TE Connectivity | Holsworthy