TE Connectivity H8137RBYA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 137ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Master Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-07-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
TE ConnectivityYR1B130RCC
Through Hole Metal Film Resistor, R Series, 130 Ohm, 250 Mw, - 0.1%, 500 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityYR1B127RCC
Through Hole Metal Film Resistor, R Series, 127 Ohm, 250 Mw, - 0.1%, 500 V, Axial Leaded
TE ConnectivityH8147RBYA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 147ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityYR1B133RCC
R SERIES AXIAL THROUGH HOLE FIXED RESISTOR 133OHMS +/-0.1% 0.25W +/-15PPM/DEGC
TE Connectivity / AMP1879663-8
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 127ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityH8124RBYA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 124ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 140ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 150ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 126ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 137 Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±15ppm/C Conformal Coated AXL Bandoliered
Metal Film Res.-Through Hole H8 137R 0.1% 15PPM
RES, 137R, 0.10%, 250MW, AXIAL; Resistance: 137ohm; Product Range: H8 Series; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 350V; Resistor Element Material: Metal Film; Te