TE Connectivity ER581R0JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet6 页12 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet40 页15 年前
Datasheet16 页18 年前
TE Connectivity
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
TraceParts
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP1-1623746-3
ER CGS FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ +60ppm/C 1Ohm 3W
TE Connectivity2-1625892-6
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2-1625890-7
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT1R00
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT1R00
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT1R00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100,180ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC05000001008JAC00 Through Hole Resistor, 1 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100,180ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1ohm, 5% +/-Tol, -80, 40ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityC101R0JL
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR ER CGS 0.315Diax0.874L 8.00mmx22.20mm 7W 1Ohm 0/ +60ppm/C
RESISTOR, WIREWOUND, RES 1 OHMS, PWR-RTG 6 W, TOL 5%, AXIAL, SILICONE COAT
Special Order: ER58 1R0 5% AMMO Resistance Value: 1 Ω Element Type: Wire Wound Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 7 W Through-Hole Resistor | 1 Ω Wire Wound Power Resistor 5 % | Part Number: ER581R0JT | Internal Number: 1-1623750-1 | TE Connectivity | CGS