TE Connectivity CRGH2512J68R
Res Thick Film 2512 68 Ohm 5% 2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页1 年前
Datasheet0 页0 年前
TE Connectivity
Electro Sonic
JRH Electronics
3 个月趋势:
-1.27%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
TE ConnectivityCRGH2512J68R
Yageo GroupRC2512JK-0768RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 68Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity352268RJT
Res Thick Film 2512 68 Ohm 5% 3W Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC2512JK-7W68RL
RC Series 2512 1 W 68 Ohm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC2512JK-0762RL
Res Thick Film 2512 62 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ680U
Res Thick Film 2512 68 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 68ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Thick Film Resistors - SMD CRGH2512 5% 68R 2W
2512 (6432Metric) 2512 CRGH Neohm 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 2W 68Ohms ±100ppm/C
RESISTOR, CRGH SERIES, 2512 CASE, 68OHMS +/-5% 2W +/-200PPM/DEGC
SMD Resistor 2512 68Ω ±5% 2W ±100ppm/℃
CRGH2512 5% 68R 2W Resistance Value: 68 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2512 Surface Mount Resistor | 68 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH2512J68R | Internal Number: 4-1879501-5 | TE Connectivity | NEOHM