TE Connectivity CRGH1206J47R
Res Thick Film 1206 47 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet8 页6 年前
TE Connectivity
Sager Electronics
JRH Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.22%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206JR-0747RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 47Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-0747RL
Res Thick Film 1206 47 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-1347RL
RC Series 1206 0.25 W 47 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
TE ConnectivityCRGH1206J47R
PanasonicERJ-8GEYJ470V
Res Thick Film 1206 47 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 47ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
CRGH Neohm 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 47Ohms 0.5W 1/2W
RESISTOR, CRGH SERIES, 1206 CASE, 47OHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/DEGC
Thick Film Resistor CRGH 1206 5% 47R
Special Order: CRGH1206 5% 47R 0.5W Resistance Value: 47 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 47 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J47R | Internal Number: 4-1879497-1 | TE Connectivity | NEOHM