TE Connectivity CRGH1206J18K
Res Thick Film 1206 18K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet4 页2 年前
TE Connectivity
Master Electronics
Sager Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.15%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206JR-0718KL
RC Series 1206 0.25 W 18 kOhm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC1206JR-1318KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 18000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupAC1206JR-0718KL
Res Thick Film 1206 18K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8GEYJ183V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 18Kohm, 7 inch
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 18000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 18K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 18000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 18 Kohm, 500 Mw, - 5%, 200 V |Neohm Te Connectivity CRGH1206J18K
Thick Film Resistors - SMD CRGH1206 5% 18K 0.5W
RESISTOR, CRGH SERIES, 1206 CASE, 18KOHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/DEGC
RES, 18K, 5%, 0.5W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 18kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element; Available until stocks are exhausted Alternative available
Special Order: CRGH1206 5% 18K 0.5W Resistance Value: 18K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 18K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J18K | Internal Number: 1879498-4 | TE Connectivity | NEOHM