TE Connectivity CRGH1206J12R
Res Thick Film 1206 12 Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页1 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-57.47%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
供应链
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206JR-0712RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC1206JR-0712RL; 12 Ohm; 1206; 5 %; Thick Film
Yageo GroupAC1206JR-0712RL
Res Thick Film 1206 12 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-0713RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 13Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8GEYJ120V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 12ohm, 7 inch
PanasonicERJ-P08J120V
Res Thick Film 1206 12 Ohm 5% 0.33W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 12 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 12ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 12 Ohm, 500 Mw, - 5%, 200 V, 1206 [3216 Metric] |Neohm Te Connectivity CRGH1206J12R
Thick Film Resistors - SMD CRGH1206 5% 12R 0.5W
RESISTOR, CRGH SERIES, 1206 CASE, 12OHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/DEGC
Special Order: CRGH1206 5% 12R 0.5W Resistance Value: 12 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 12 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J12R | Internal Number: 2-1879497-7 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 12R, 5%, 0.5W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 12ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)