TE Connectivity CRGH1206J10K
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页2 年前
Datasheet10 页11 年前
Datasheet0 页0 年前
TE Connectivity
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+38.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206JR-0710KL
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 1/4W ¦100ppm/¦C SMD Paper T/R
Yageo GroupAC1206JR-0710KL
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-1310KL
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRGH1206J10K
PanasonicERJ-8GEYJ103V
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 10kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Crg Series, 10 Kohm, 500 Mw, 5%, 200 V |Neohm Te Connectivity CRGH1206J10K
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 10000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) 1206 CRGH Neohm 0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm 0.5W 1/2W 10kOhms ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD CRGH1206 5% 10K 0.5W
RESISTOR, CRGH SERIES, 1206 CASE, 10KOHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/DEGC
SMD Resistor 1206 10KΩ ±5% 0.5W ±100ppm/℃
TE Connectivity 9-1879497-7 CRGH1206 Resistor 5% 10K 0.5W
RES, 10K, 5%, 0.5W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 10kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element; Available until stocks are exhausted Alternative available
Special Order: CRGH1206 5% 10K 0.5W Resistance Value: 10K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 10K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J10K | Internal Number: 9-1879497-7 | TE Connectivity | NEOHM