TE Connectivity CRGH0805J680R
Res Thick Film 0805 680 Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页2 年前
3 个月趋势:
+81.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Introduction Date2009-10-15
相关零件
Yageo GroupRC0805JR-07680RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 680Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805JR-07680RL
Res Thick Film 0805 680 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-13680RL
RC Series 0805 0.125 W 680 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
TE ConnectivityCRGH0805J680R
Res Thick Film 0805 680 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Sulfur Resistant Thick Film 0805 680 Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
描述
680 Ohms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 680 Ohm, 330 Mw, - 5%, 150 V |Neohm Te Connectivity CRGH0805J680R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 680ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RESISTOR, THICK FILM, SURFACE MNT, 0805 680OHM +/-5% 0.33W +/-200PPM/DEGC
RES, 680R, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 680ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
CRGH0805 5% 680R 0.33W Resistance Value: 680 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 680 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J680R | Internal Number: 7-1879377-0 | TE Connectivity | NEOHM