TE Connectivity CRGH0805J47K
Res Thick Film 0805 47K Ohm 5% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
数据表和文档
element14 APAC
3 个月趋势:
-89.18%
Introduction Date1997-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805JR-0747KL
Res Thick Film 0805 47K Ohm 5% 1/8W Ý100ppm/ÝC SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0805JR-0747KL
Res Thick Film 0805 47K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-1347KL
Res Thick Film 0805 47K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 47K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 51k Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 47000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
THICK FILM SURFACE MNT FIXED RESISTOR 0805 47KOHM +/-5% 0.33W +/-200PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 47K 0.33W
Special Order: CRGH0805 5% 47K 0.33W Resistance Value: 47K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 47K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J47K | Internal Number: 1-1879496-5 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 47K, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 47kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)