KOA Speer RK73B2ATTDD473J
Res Thick Film 0805 47K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.41%
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ6GEYJ433V
Res Thick Film 0805 43K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 51000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 43000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-1347KL
Res Thick Film 0805 47K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805JR-0747KL
Res Thick Film 0805 47K Ohm 5% 1/8W Ý100ppm/ÝC SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0805JR-0747KL
Res Thick Film 0805 47K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 47000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
47K¦¸ ¡À5% 250mW ¡À200ppm/¡æ 0805 2mm*500¦Ìm