TE Connectivity CRGH0805J3K3
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 3300ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet8 页6 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.29%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Introduction Date1997-05-01
相关零件
Yageo GroupRC0805JR-073K3L
Res Thick Film 0805 3.3K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805JR-073K3L
Res Thick Film 0805 3.3K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-133K3L
TE ConnectivityCRGH0805J3K3
Res Thick Film 0805 3.3K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res, 3K3, 5%, 0.125W, Thick Film, 0805 Rohs Compliant: Yes |Vishay RCG08053K30JNEA
描述
RESISTOR, THICK FILM, SURFACE MNT, 0805 3.3KOHM +/-5% 0.33W +/-200PPM/DEGC
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 3.3 Kohm, 330 Mw, - 5%, 150 V |Neohm Te Connectivity CRGH0805J3K3
RES, 3K3, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM
RES, 3K3, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 3.3kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Toler
CRGH0805 5% 3K3 0.33W Resistance Value: 3.3K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 3.3K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J3K3 | Internal Number: 8-1879377-6 | TE Connectivity | NEOHM