TE Connectivity CRGH0805J22R
Res Thick Film 0805 22 Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet8 页6 年前
Newark
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.33%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805JR-0722RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 22Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805JR-0722RL
Res Thick Film 0805 22 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-1322RL
Res Thick Film 0805 22 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRGH0805J22R
PanasonicERJ-T06J220V
Res Thick Film 0805 22 Ohm 5% 0.25W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6GEYJ220V
Res Thick Film 0805 22 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
22 Ohms 5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) - Thick Film
Res, 22R, 0.33W, 0805, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Neohm Te Connectivity 3-1879377-4
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 22ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 22Ω ±5% 330W ±100ppm/℃
CRGH0805 5% 22R 0.33W Resistance Value: 22 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 22 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J22R | Internal Number: 3-1879377-4 | TE Connectivity | NEOHM