TE Connectivity CRGH0805J15R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 15 Ohm, 330 Mw, - 5%, 150 V, 0805 [2012 Metric]
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页1 年前
TE Connectivity
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-41.69%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805JR-0715RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 15Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805JR-1315RL
Res Thick Film 0805 15 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRGH0805J15R
Yageo GroupAC0805JR-0715RL
Res Thick Film 0805 15 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 15 Ohm 5% 0.4W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Sulfur Resistant Thick Film 0805 15 Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
描述
Res Thick Film 0805 15 Ohm 5% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 15ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) 0805 CRGH Neohm 0.083Lx0.051W 2.10mmx1.30mm 0.333W 1/3W 15Ohms ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 15R 0.33W
CRGH0805 5% 15R 0.33W Resistance Value: 15 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 15 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J15R | Internal Number: 3-1879377-0 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 15R, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 15ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)