TE Connectivity CRGCQ0402F470K
Res Thick Film 0402 470K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页8 年前
Datasheet10 页1 年前
IHS
3 个月趋势:
-0.66%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
470 kΩ
220 Ω
220 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 470000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0402 470K 1%
RES, 470K, 1%, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:470kohm; Product Range:CRGCQ Series; Voltage Rating:50V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:63mW; Resistance Tolerance:±
Res, 470K, 1%, 0.063W, 0402, Thick Film; Resistance:470Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:62.5Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGCQ0402F470K
CRGCQ 0402 470K 1% Resistance Value: 470K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 470K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0402F470K | Internal Number: 5-2176337-7 | TE Connectivity | NEOHM