TE Connectivity CRGCQ0402F180K
Res Thick Film 0402 180K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet9 页8 年前
IHS
Sager Electronics
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.74%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
180 kΩ
180 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
描述
Res General Purpose Thick Film 0402 180k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
0402 180K Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 180000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0402 180K 1%
RES, 180K, 1%, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 180kohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ±
CRGCQ 0402 180K 1% Resistance Value: 180K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 180K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0402F180K | Internal Number: 5-2176337-2 | TE Connectivity | NEOHM