TE Connectivity CRG0402J33R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 33 Ohm, 63 Mw, - 5%, 50 V, 0402 [1005 Metric]
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet8 页7 年前
Datasheet3 页10 年前
element14 APAC
TE Connectivity
JRH Electronics
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.51%
3D下载
TraceParts
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 33 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 30 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 36 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 36 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 30 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-0733RL
Res Thick Film 0402 33 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
33 Ohms 5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 33ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Resistor, Thick Film, Res 33 Ohms, Pwr-Rtg 0.063 W, Tol 5%, SMT, 0402 | TE Connectivity CRG0402J33R
Thick Film Resistor CRG 0402 5% 33R
Resistor, 33R, 5%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:33ohm; Product Range:CRG Series; Voltage Rating:50V;
Special Order: CRG0402 5% 33R Resistance Value: 33 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 33 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRG0402J33R | Internal Number: 3-1622826-6 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 33R, 5%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 33ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019); Climatic Category: 55/125/56; External Depth: 0.35mm; External Length / Height: 1mm; External Width: 0.5mm; Full Power Rating Temperature: 70°C; Insulation Resistance: 1000Mohm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +125°C; Overload Voltage: 100V; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device; Tape Width: 8mm; Temperature Coeff. +: 200ppm/°C; Temperature Coeff. -: 200ppm/°C; Tolerance +: 5%; Tolerance -: 5%; Voltage Rating V DC: 50V