TE Connectivity CRG0402F9K1
9.1 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
Master Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.91%
Introduction Date2009-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
Yageo GroupAC0402FR-079K1L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 9.1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-079K1L
Res Thick Film 0402 9.1K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 9.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-0710KL
Res Thick Film 0402 10K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F10K
Res Thick Film 0402 10K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F8K2
Res Thick Film 0402 8.2K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
描述
Res Thick Film 0402 9.1K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 9100ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
THICK FILM SMNT RESISTOR 0402 CASE 9.1KOHM +/-1% 0.063W +/-100PPM/DEGC
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 9.1 Kohm, 63 Mw, - 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] |Neohm Te Connectivity CRG0402F9K1
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 9K1
Special Order: CRG0402 1% 9K1 Resistance Value: 9.1K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 9.1K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F9K1 | Internal Number: 9-1676480-7 | TE Connectivity | NEOHM