TE Connectivity CRG0402F10K
Res Thick Film 0402 10K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页1 年前
Datasheet8 页7 年前
Datasheet4 页7 年前
Datasheet16 页18 年前
Newark
3 个月趋势:
-2.66%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
Ultra Librarian
下载
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0710KL
Res Thick Film 0402 10K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0402FR-0710KL
Res Thick Film 0402 10K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-1310KL
Res Thick Film 0402 10KOhm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 10K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 11K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 9.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 10000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
TE Connectivity 1676480-3 Thick Film Resistor SMD CRG0402 1 Percent 10K
CRG Series 0402 10 kOhm ±1 % 0.063 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
THICK FILM SMNT RESISTOR 0402 CASE 10KOHM +/-1% 0.063W +/-100PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 10K
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRG Neohm 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 10kOhm ±100ppm/C
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 10K
Resistance:10kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:62.5mW; Resistor Case / Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:CRG Series; Voltage Rating:50V RoHS Compliant: Yes
CRG0402 1% 10K Resistance Value: 10K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 10K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F10K | Internal Number: 1676480-3 | TE Connectivity | NEOHM