TE Connectivity CRG0402F5K1
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 5100ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
Electro Sonic
TE Connectivity
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-075K1L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 5.1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-075K1L
Yageo GroupRC0402FR-074K7L
Res General Purpose Thick Film 0402 4.7K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 5.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F4K7
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/16W 0402 / 4.7 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
Res Thick Film 0402 5.6K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F5K1
描述
Res Thick Film 0402 5.1K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 5.1 Kohm, 63 Mw, - 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] |Neohm Te Connectivity CRG0402F5K1
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 5K1
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 5K1
Surface Mount Resistors, General Purpose Resistor, 2 Termination, 0402, Taped & Reeled, 1 %, Thick Film, Resistance Class 1kΩ – 1MΩ, 5.1K Ω, Neohm CRG
RES, 5K1, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 5.1kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)
Special Order: CRG0402 1% 5K1 Resistance Value: 5.1K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 5.1K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F5K1 | Internal Number: 7-1676480-6 | TE Connectivity | NEOHM