TE Connectivity CRG0402F560R
Res Thick Film 0402 560 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页1 年前
Datasheet4 页7 年前
Datasheet16 页18 年前
3 个月趋势:
-14.10%
Introduction Date2009-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Yageo GroupAC0402FR-07560RL
Res Thick Film 0402 560 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-07560RL
Res Thick Film 0402 560 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-13560RL
RC Series 0402 0.063 W 560 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0402 562 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 590 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
CRG Neohm FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 560Ohm 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 560ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 560R
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 560R
CRG0402 SMT CHIP RESISTOR,560R 1% 0.063W
Special Order: CRG0402 1% 560R Resistance Value: 560 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 560 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F560R | Internal Number: 7-1676480-4 | TE Connectivity | NEOHM