TE Connectivity CRG0402F510R
Res Thick Film 0402 510 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页1 年前
IHS
Electro Sonic
3 个月趋势:
-46.78%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07510RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402FR-07510RL; 510 Ohm; 0402; 1 %; Thick Film
Yageo GroupRC0402FR-07499RL
Res Thick Film 0402 499 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 475Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 499 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity6-1676480-6
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 470ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 470 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Thick Film Resistors-Smd Crg0402 1% 510R |Neohm Te Connectivity CRG0402F510R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 510ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 510R
CRG0402 SMT CHIP RESISTOR,510R 1% 0.063W
Special Order: CRG0402 1% 510R Resistance Value: 510 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 510 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F510R | Internal Number: 7-1676480-1 | TE Connectivity | NEOHM