KOA Speer RK73H1ETTP4990F
Res Thick Film 0402 499 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
499 Ω
499 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07499RL
Res Thick Film 0402 499 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 499Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-07470RL
Res Thick Film 0402 470 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402FR-07510RL; 510 Ohm; 0402; 1 %; Thick Film
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 499Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor Thick Film 0402 499 Ohm 1% 1/16 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
499 Ohms 1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200,
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 499ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 499R, 1%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP4990F
0402 (1005Metric) 0402 RK73H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 499Ohms ±100ppm/C
Precision Chip Resistor 0402 499R 1%