TE Connectivity CRG0402F15K
Res Thick Film 0402 15K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页2 年前
Master Electronics
IHS
TE Connectivity
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.50%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-1315KL
Yageo GroupRC0402FR-0715KL
SMD Chip Resistor, 15 kOhm, ± 1%, 63 mW, 0402 [1005 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupAC0402FR-0715KL
Res Thick Film 0402 15K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 15K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 15.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 16.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 15000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
CRG Series 0402 15 kOhm ±1 % 0.063 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
Surface Mount Thick Film Resistor, CRG Series, 15 kohm, 63 mW, - 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] RoHS Compliant: Yes
THICK FILM SMNT RESISTOR 0402 CASE 15KOHM +/-1% 0.063W +/-100PPM/DEGC
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 15K
RES, 15K, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:15kohm; Product Range:CRG Series; Voltage Rating:50V;
Special Order: CRG0402 1% 15K Resistance Value: 15K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 15K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F15K | Internal Number: 1-1676480-5 | TE Connectivity | NEOHM