KOA Speer RK73H1ETTP1542F
Res Thick Film 0402 15.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.22%
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0715K4L
15.4 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Yageo GroupAC0402FR-0715K4L
Res Thick Film 0402 15.4K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 15.4K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-0715KL
SMD Chip Resistor, 15 kOhm, ± 1%, 63 mW, 0402 [1005 Metric], Thick Film, General Purpose
TE ConnectivityCRG0402F16K
Res Thick Film 0402 16K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F15K
Res Thick Film 0402 15K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 15.4kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73H 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 15.4kOhms 0.1W 1/10W
Res, 15K4, 0.1W, Thick Film, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP1542F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 15400ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
SMD Resistor 0402 15.4KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃
RES 15.4K OHM 1% 1/10W 0402 / 15.4 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
制造商别名
  • KOA
  • KOA Speer Electronics Inc
  • KOA SPEER ELECTRONICS
  • KSE
  • KOA CORP
  • SPEER
  • KOA SPEER ELECTRONIC
  • KOA EUROPE
  • GLOBAL
  • KOA CORPORATION
  • KOA Speer Elec
  • KSE INC
  • KOA EUROPE GMBH
  • KOA SPEER ELECT
  • KOA ELECTRONICS
  • KOA KAOHSIUNG CORPORATION
  • KOA SPEAR ELECTRONICS
  • KOA Kaohsiung Corp
  • PowerL
  • RALE
  • KOA SPEEL
  • KOA SPEAR
  • KOA DENKO
  • KOASPR
  • KOA ELEC
  • KOASPeeR
零件编号别名
该零件可能有以下备用零件编号:
  • RK73H1ETTP 1542F