TE Connectivity CPF0805B59RE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 59ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
Farnell
Datasheet4 页1 年前
IHS
Electro Sonic
Newark
TE Connectivity
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
相关零件
PanasonicERA-6AEB59R0V
Res Thin Film 0805 59 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AEB560V
Res Thin Film 0805 56 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AEB60R4V
Res Thin Film 0805 60.4 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRD0762RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 62ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD0753R6L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 53.6ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD0756RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 56Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0805B59RE1
TE Connectivity / AMP2176091-2
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 59ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity / AMP2176091-2
描述
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/10W 0805
Surface Mount Resistors, Precision Resistor, 2 Termination, 0805, Taped & Reeled, .1 %, Thin Film, Resistance Class Up to 1kΩ, 59 Ω, .1 W, Neohm CPF
RES, 59R, 0.1%, 0.1W, 0805, THIN FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 59ohm; Product Range: CPF Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Toleranc