TE Connectivity CPF0402B23R7E1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 23.7ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
数据表和文档
Farnell
Datasheet4 页4 年前
Datasheet5 页14 年前
Datasheet1 页16 年前
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,028
Authorized Distributors
6
Resistance
23.7 Ω
23.7 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2009-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
TE ConnectivityCPF0402B23R7E1
TE ConnectivityCPF0402B24R3E1
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 24.3 Ohm, 63 Mw, - 0.1%, 25 V
Yageo GroupRT0402BRD0724R9L
62.5mW Thin Film Resistor 50V ±25ppm/℃ ±0.1% 24.9Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0402BRD0722RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 22ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
TE ConnectivityCPF0402B25R5E1
Res Thin Film 0402 25.5 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Res Thin Film 0402 23.7 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Medical T/R
Thin Film Resistors-SMD CPF 0402 23R7 0.1% 25PPM
CPF 0402 23R7 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 23.7 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 23.7 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF0402B23R7E1 | Internal Number: 9-1879212-6 | TE Connectivity | NEOHM