TE Connectivity CPF-A-0603B20RE1
Res Thin Film 0603 20 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet8 页7 年前
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,089
Authorized Distributors
6
Resistance
20 Ω
20 Ω
20 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
TE ConnectivityCPF0603B20RE1
63mW Thin Film Resistor 50V ±25ppm/℃ ±0.1% 20Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0603B20RE1
TE ConnectivityCPF0603B20RE
Res Thin Film 0603 20 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Medical T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 20ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Chip Resistor, Thin Film, AEC-Q200 CPF-A Series, 20 ohm, 62.5 mW, 0.1%, 50 V RoHS Compliant: Yes
CPF A 0603 20R 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 20 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 20 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0603B20RE1 | Internal Number: 2176216-4 | TE Connectivity | NEOHM