TE Connectivity 36502AR27JTDG
Inductor High Frequency Chip Unshielded Wirewound 270nH 5% 250MHz 48Q-Factor 350mA 1Ohm DCR 0805 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Master Electronics
Sager Electronics
JRH Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.74%
备用零件
Price @ 1000
Stock
91,308
Authorized Distributors
6
Inductance
270 nH
270 nH
270 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
350 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Q Factor
48
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
100 MHz
Introduction Date2012-03-14
相关零件
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Wirewound Inductor, 270 nH, 1 ohm, 680 MHz, 350 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
Inductor High Frequency Chip Unshielded Wirewound 270nH 5% 25.2MHz 35Q-Factor 425mA 580mOhm DCR 1008 T/R
Wurth Elektronik744760227C
WE-KI SMD Wire Wound Ceramic Inductor | FIXED IND 270NH 350MA 1.29 OHM
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 270nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 450mA 360mOhm DCR 1210 T/R
WOUND FERRITE INDUCTOR General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 0.27uH 5% 25.2MHz 30 Q-Factor Ferrite 450mA T/R
TAIYO YUDENHK2125R27J-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 270nH 5% 50MHz 12Q-Factor Ceramic 300mA 0805 T/R
描述
3650 Series 0805 270 nH 5% 1 Ohm SMT High Frequency Wirewound Chip Inductor
INDUCTOR, HIGH FREQUENCY, IND 0.27 UH, TOL 5%, CUR-RTG 0.35 A, SMT, 0805
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, SMD, 0805
3650 0805 0.27uH 5% 2K RL Inductance: .27 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 350 mA DC Resistance: 1 Ω Package Size Code: 0805 0.27 µH High Frequency 350 mA 1 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36502AR27JTDG | Internal Number: 5-1624113-5 | TE Connectivity | Sigma
INDUCTOR, 0805 CASE, R27, 5%; Inductance:270nH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:1ohm; DC Current Rating:350mA; Q Factor:48; Self Resonant Frequency:650MHz; Q Test Frequency:250MHz; Inductor Case Style:0805; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); DC Current Max:350mA; External Depth:1.52mm; External Length / Height:2.29mm; External Width:1.73mm; Inductor Type:Wirewound; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:0805; Q @ Vr F:48; Q Factor @ Frequency:48 @ 250MHz; Resistance:1ohm; Resonant Frequency:650MHz; Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%