TE Connectivity 36501JR39JTDG
Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 390nH 5% 250MHz 25Q-Factor 100mA 0603 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet12 页14 年前
Datasheet16 页18 年前
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.09%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
49,950
Authorized Distributors
6
Inductance
390 nH
390 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
100 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
4.35 Ω
4.35 Ω
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.39uH 5% 100MHz 27Q-Factor Ceramic 0.1A 4.5Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 390nH 5% 100MHz 30Q-Factor 80mA 6.2Ohm DCR 0603 Paper T/R
Wurth Elektronik744760239C
100MHz 560MHz 290mA 35@250MHz 390nH 2.1¦¸ ¡À5% 0805 , 2.29mm*1.7mm*1.48mm
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
描述
Avnet Japan
INDUCTOR, HIGH FREQUENCY, IND 0.39 UH, TOL 5%, CUR-RTG 0.1 A, SMT, 0603
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, SMD, 0603
3650 0603 0.39uH 5% 2K RL Inductance: .39 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 100 mA DC Resistance: 4.35 Ω Package Size Code: 0603 0.39 µH High Frequency 100 mA 4.35 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36501JR39JTDG | Internal Number: 9-1624112-4 | TE Connectivity | Sigma
INDUCTOR, 0603 CASE, R39, 5%; Inductance:390nH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:4.35ohm; DC Current Rating:100mA; Q Factor:25; Self Resonant Frequency:900MHz; Inductor Case Style:0603; No. of Pins:2; DC Current Max:100mA; External Depth:1.02mm; External Length / Height:1.8mm; External Width:1.12mm; Inductor Type:Wirewound; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:0603; Q @ Vr F:25; Q Factor @ Frequency:25; Resistance:4.35ohm; Resonant Frequency:900MHz; Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%