TE Connectivity 35221R5JT
Fixed Resistor, Thick Film, 3W, 1.5ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
JRH Electronics
Master Electronics
TE Connectivity
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-44.60%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-10-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP2-1879021-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1.5ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 4122
TE ConnectivitySMW21R5JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1.5ohm, 300V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2616
CRCW Series 2512 1 W 1.5 Ohm ±5 % ±200 ppm/K Thick Film Chip Resistor
TE Connectivity / AMP2-1622820-0
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 1.5ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC1206JR-071R5L
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1.5Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512JK-071R5L
Res Thick Film 2512 1.5 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
Res Thick Film 2512 1.5 Ohm 5% 3W ±400ppm/C Pad SMD T/R Automotive
1.5 ohm, Thick Film, Power Resistor, 5 %, 2512, 3 W, 400 ppm/C, Solder, 2 Termin
Res, 1R5, 5%, 3W, 2512, Thick Film Rohs Compliant: Yes
Thick Film Resistors - SMD 1.5 OHM 5% 3W
3522 1R5 5% 3W Resistance Value: 1.5 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2512 Smd Power Resistor: 3 Watt & 1% Tol | 1.5 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: 35221R5JT | Internal Number: 2176230-4 | TE Connectivity | CGS