TE Connectivity 3142W204P
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 3/20W 1Turn (4 X 4.8 X 2.6mm) Foot Print SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
element14 APAC
3D下载
TraceParts
Introduction Date2005-09-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEVM2NSX80B25
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 3/20W 1Turn (2.2 X 2.81 X 0.81mm) Foot Print SMD Carrier T/R
Single - Turn SMD Cermet Trimmer - Leadfree 200Kohms 25% 4mm Square
PanasonicEVM3WSX80B25
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 0.15W 1Turn (3.1 X 3.75 X 0.95mm) Foot Print SMD Carrier T/R
PanasonicEVM-3RSX50B25
Trimmer, Cermet, 0.15W, 200000ohm, 50V, 25% +/-Tol, 250ppm/Cel, 1 Turn(s), 1512
SMD 3mm Cermet Trimmer - Leadfree 3MM 200KOHMS 25% 0.1WATT OPEN FRM
Cermet TRIMMER Active ROHS3Compliant Trimmer Potentiometer ±25% 240deg 100mW -40C
PanasonicEVM1DSX30B25
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 1/5W 1Turn (3.8 X 4.5 X 1.4mm) Foot Print SMD Carrier T/R
PanasonicEVM1USX30B25
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 1/5W 1Turn (3.8 X 4.5 X 1.9mm) Foot Print SMD Carrier T/R
TE Connectivity3142W204P
TE Connectivity3150W204P
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (3.8 X 4.5 X 1.4mm) Foot Print SMD T/R
描述
Trimmer, Cermet, 0.15W, 200000ohm, 25% +/-Tol, 1 Turn(s)
SMD TRIMMER RESTR W/ TAB TERM,200KOHM +/-25%.15W +/-250PPM/C TOP ADJUST
Wirewound Resistors - Through Hole 3142W 200K
POT 200K OHM 0.15W 25% TOP SMD
TRIMMER, SMD, 200K; Track Resistance: 200kohm; No. of Turns: 1Turns; Potentiometer Mounting: Surface Mount Device; Product Range: 3142W Series; Power Rating: 10mW; Resistance Tolerance: ± 25%; Temperature Coefficient: ± 250ppm/