TE Connectivity / P&B V42254B1200C480
48 Contact(s), Male, Right Angle Two Part Euro Connector, Solder
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页23 年前
JRH Electronics
Master Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,675
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Pitch
2.54 mm
Number of Positions
48
Number of Rows
3
Mount
Through Hole
Through Hole
Contact Plating
Gold
Gold
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2005-05-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
HARTING Elektronik09031646921
HARTING - 09031646921 - DIN 41612 Connector, 64 Contacts, Plug, 2.54 mm, 2 Row, a + c
Board Euro Connector, 32 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal
HARTING Elektronik09021326931
64 Position Din Connector Header, Male Pins Gold Through Hole, Right Angle
Board Euro Connector, 32 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal
Amphenol Communications Solutions86092645113755ELF
Board Connector, 64 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal
Amphenol Communications Solutions86092645113745E1LF
Board Euro Connector, 64 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal
描述
PLUG, DIN41612, R/A, C/2, 48WAY; Product Range: Type C Series; No. of Contacts: 48Contacts; Gender: Plug; Pitch Spacing: 2.54mm; No. of Rows: 2 Row; Rows Loaded: a + b + c; Contact Plating: Gold Plated Contacts; Contact Materia